Zgiełku co niemiara, idzie wiosna zimie wara [NEWS]

Koncert zespołu Funky Flow na otwarcie sezonu
skansenowego w Muzeum Dwór w Dołędze. informacja prasowa

06.04.2024 r. o godzinie 17.00 w Muzeum Dwór w Dołędze oddziale Muzeum Ziemi Tarnowskiej, odbędzie się otwarcie sezonu skansenowego. Współorganizatorem wydarzenia jest Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

W tym roku na rozpoczęciu sezonu w Muzeum Dwór w Dołędze zagra zespół Funky Flow. Zaprezentowana zostanie wybuchowa mieszanka jazzu i funky z elementami bluesa i rocka. To prawie typowe organ trio. Muzyka oparta na funkowym groovie, organowym basie i harmonii oraz gitarowym pierwszym planie. Autorskie kompozycje mieszają się ze standardami jazzowymi i coverami w wyjątkowych aranżacjach.

Zespół powstał w 2005 r. i od tego czasu przeszedł długą drogę muzyczną, jak i personalną. Obecnie tworzą go: Jakub Szturm – gitara, Tomek Drachus – hammond, syntezatory, Tomek Stawarz – perkusja. Przez prawie 20 lat istnienia Funky Flow nagrał 2 albumy („Couple of Grooves” oraz „3”), występował na festiwalach i koncertach klubowych, z których warto wymienić m.in.:
Pozytywne Wibracje Festiwal – – Białystok, Art Territory – Łuck , Krokus Jazz Festiwal – Jelenia Góra, Art Fest – Tarnów, Rzeszów Jazz Festiwal itp.

Poza zespołem tworzący go muzycy mają udział w produkcji i nagraniach kilkunastu płyt, zagrali kilkaset koncertów, łącznie z występami na South by West (Texas), Przystanek Woodstock czy krajowych eliminacjach Eurowizji. W gronie artystów z którymi współpracowali lub występowali są m.in z Jennifer Batten, Jack Moore (syn Gary Moore’a), Wojtek Pilichowski, Zbigniew Jakubek, Krzysztof „Puma” Piasecki i inni.